Tegoroczny "Ogień w głowie" na rozpoczęcie wakacji

Zrzut-ekranu-2023-05-23-o-08.29.36

W piątek i sobotę 23 i 24 czerwca 2023 roku, już po raz 19. odbędzie się w Zgierzu Ogólnopolski Przegląd Filmów Niezależnych "Ogień w głowie".

Z pewnością uwadze wielbicieli/wielbicielki tego festiwalu nie umknęła zmiana w jego nazwie. Od tego roku rozszerzamy formułę konkursu, do którego swoje niezależne produkcje mogą zgłaszać także studenci/studentki i absolwenci/absolwentki szkół artystycznych. W konkursie jury wybierze najlepszy film, który otrzyma Grand Prix, przyznana będzie także nagroda publiczności.

Na fanów i fanki kina autorskiego czekać będzie ponad 3 godziny seansu, na który składają się produkcje fabularne, dokumenty, jak i animacje.

Jak zwykle konkursowi, który jest najważniejszą częścią przeglądu, towarzyszyć będą: pokazy filmowe, spotkanie z jury i twórcami/twórczyniami, wystawa fotografii oraz koncert. W tym roku wystąpi dla Was zespół "WCZASY".

"Ogień w głowie", to nie największy festiwal filmowy, ale przez lata zgromadził wierną publiczność i zyskał ważne miejsce na festiwalowej mapie Polski. Świadectwem tego niech będzie informacja, że w tym roku otrzymaliśmy niemal 100 zgłoszeń, m.in. z: Warszawy, Białegostoku, Bydgoszczy, Krakowa, Nowego Sącza, Szczecina, Wrocławia, Poznania, Jeleniej Góry… Koniecznie sprawdźcie ile ognia jest w głowach niezależnych twórców i twórczyń!

Źródło: Stary Młyn