wersja testowa serwisu

Terytorialsi w Zgierzu szkolą się z czarnej taktyki

210410dmi010

W miniony weekend w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbyło się szkolenie doskonalące dla żołnierzy z użyciem amunicji treningowej.

W koszarach 91 batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu terytorialsi szkolili się z zakresu czarnej taktyki z wykorzystaniem zestawów konwersyjnych UTM do karabinka Grot na amunicję treningową. Dzięki temu żołnierze mieli możliwość zachowania pełnego realizmu szkolenia z wykorzystaniem etatowej broni.

W ramach zajęć z elementów walki w terenie zurbanizowanym, pod czujnym okiem instruktorów, żołnierze ćwiczyli planowanie i sposoby podejścia do budynku, zdobywanie pojedynczych pomieszczeń oraz przemieszczanie się wewnątrz obiektu. Zajęcia pokazały, jak ważna w tego typu działaniach jest praca zespołowa. Zakres tego szkolenia wpisuje się w charakter działań terytorialsów, których misją jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Współcześnie wiele konfliktów toczy się w miastach i dlatego elementy prowadzenia walki w terenie zurbanizowanym są jednym ze składowych wyszkolenia żołnierzy obrony terytorialnej.

W szkoleniu uczestniczyło ponad 50 terytorialsów zgierskiego batalionu.

Zobacz zdjęcia: