wersja testowa serwisu

Trzy medalistki olimpijskie poprowadzą zajęcia sportowe i motywacyjne w Zduńskiej Woli

Zrzut-ekranu-2021-11-25-o-11.55.20

Trzy medalistki olimpijskie poprowadzą zajęcia sportowe i motywacyjne w Zduńskiej Woli. Jeśli od dużego czasu czujesz, że czas się poruszać, ale nie możesz zrobić pierwszego kroku, skorzystaj z okazji. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, ale popadasz w rutynę, też koniecznie weź udział w zajęciach.

Takiego spotkanie w Zduńskiej Woli jeszcze nie było. Na jednej sali spotkają się trzy niezwykle utytułowane zawodniczki. Na zaproszenie mistrzyni olimpijskiej z Aten Otyli Jędrzejczak do naszego miasta przyjedzie Agnieszka Kobus-Zawojska, która przed kilkoma miesiącami na igrzyskach w Tokio wywalczyła srebro w wioślarskiej czwórce podwójnej. To już jej drugi olimpijski medal – w Rio de Janeiro była trzecia.

Brązowy medal z Brazylii przywiozła też Oktawia Nowacka. To specjalistka pięcioboju nowoczesnego, który łączy pływanie, szermierkę, jeździectwo i bieg przełajowy ze strzelaniem z pistoletu laserowego. To trzecia sportowa bohaterka warsztatów.

Tematem przewodnim spotkania, w którym bezpłatny udział może wziąć każdy, będzie depresja. Wielkie mistrzynie sportu opowiedzą, jak radzić sobie z tą niezwykle trudną do wyleczenia i wyniszczającą chorobą, która jest przecież wszechobecna również w świecie sportu.


– To jest bardzo poważny problem w dzisiejszych czasach i trzeba o nim rozmawiać. Trzeba wskazać, jak ważna jest szybka i odpowiednia diagnoza, która właśnie w przypadku depresji, często pojawia się bardzo późno – mówi Jędrzejczak.

W spotkaniu udział weźmie też Aneta Górska-Kot, ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie. Wytłumaczy, jak diagnozować depresję, jak jej przeciwdziałać i jaka z nią walczyć. – Uczulenie rodziców na objawy depresji jest niezwykle ważne teraz, w czasach pandemii, gdy dzieci przez długi czas pozostawały w odosobnieniu i mogą mieć problemy z powrotem do interakcji z nauczycielami i kolegami – zauważa Otylia Jędrzejczak.

Warsztaty z ekspertami odbędą się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Zduńskiej Woli 28 listopada br. w godz. 9:00-14:30. Udział w nich jest bezpłatny. Zgłoszenia od uczestników przyjmowane są przez stronę internetową: www.sniadaniemistrzyn.pl

Organizatorem cyklu spotkań pod nazwą „Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń" jest Fundacja Otylii Jędrzejczak. Warsztaty finansowane są ze środków fundacji, dotacji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz budżetu Zduńskiej Woli. Urząd wsparł projekt kwotą 9,6 tyś zł. To środki z funduszu profilaktyki problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, który zasilany jest z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

Źródło: UM Zduńska Wola