wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - EZG24

Uczniowie miejskich szkół także będą mogli wypożyczyć sprzęt komputerowy

komputer-kobieta

W obecnej sytuacji epidemiologicznej nauczanie on-line jest koniecznością. Władze Miasta Zgierz przygotują wniosek o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego dla uczniów miejskich placówek (w ramach programu Polska Cyfrowa Rząd RP przeznaczył na ten cel ponad 180 milionów złotych). Samorządy będą mogły ubiegać się o taką formę wsparcia od środy 1 kwietnia 2020 roku.

Już teraz możliwe jest wypożyczanie sprzętu komputerowego przez uczniów i nauczycieli. Prezydent Miasta Zgierza podpisał zarządzenie ws. użyczania sprzętu informatycznego przez dyrektorów miejskich placówek oświatowych. Stosowne formularze pojawiły się na stronie internetowej i facebook'u Miasta Zgierz.

Wydział Edukacji i Młodzieży UMZ przypomina, że nauka możliwa jest za pośrednictwem wszelkich środków technicznych i kanałów medialnych (m.in. za pomocą telefonów komórkowych), a także w sposób tradycyjny - poprzez przekazanie materiałów. W przypadku kłopotów z połączeniem internetowym możliwe będzie drukowanie i przekazywanie materiałów dydaktycznych dla uczniów - w uzgodnieniu z poszczególnymi placówkami.

źródło: UM Zgierza

Zobacz także: 
...

Dyrektorzy szkół z powiatu zgierskiego będą mogli użyczyć sprzęt informatyczny uczniom i nauczycielom - Wiadomości - EZG24 - Wiadomości Zgierz - Dołącz do największej sieci serwisów informacyjnych!

Zarząd Powiatu Zgierskiego podjął uchwałę, w sprawie upoważnienia dyrektorów szkół do użyczenia sprzętu informatycznego uczniom i nauczycielom.  - Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mają w domu komputer, lub jeśli mają, to wielu domowników mus