Najważniejsze wideo w ezg24

Uczniowie ozorkowskiej "Piątki" najlepsi w "Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa"

252-183195
fot. KPP w Zgierzu

W Szkole Podstawowej nr 5 w Ozorkowie odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych dla Heleny Wojciechowskiej i Szymona Pietrzaka, zwycięzców konkursu „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa" oraz drużyny dopingującej za zajęcie drugiego miejsca i dla grona pedagogicznego. 

Listy gratulacyjne wręczył insp. Maciej Klepacki Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu. Na uroczystości obecny był Mariusz Ostrowski, Sekretarz Miasta Ozorkowa. Wśród 22 reprezentacji szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Curie-Skłodowskiej w Ozorkowie.

Celem konkursu jest upowszechnianie informacji na temat zasad bezpieczeństwa. Finał przebiegał w dwóch etapach. I etap sprawdzał wiedzę teoretyczną i składał się z 15 pytań. Kolejnym etapem był sprawdzian sprawności fizycznej na torze przeszkód dostosowanym do wieku i możliwości uczestników. 

Zmaganiom sportowym towarzyszyła atmosfera zdrowej rywalizacji podgrzewana przez grupy kibiców, gdzie kibice mieli swój konkurs pod nazwą "Super Kibice 2023". Wśród 11 szkół drugie miejsce zajęli uczniowie SP nr 5 „Bajkolandia". 

źródło: KPP w Zgierzu

Zobacz zdjęcia: