Najważniejsze wideo w ezg24

Uczniowie z Bratoszewic odwiedzili zgierską Komendę Policji

252-184562
fot. KPP w Zgierzu

W siedzibie zgierskiej komendy odbyły się spotkania dla uczniów klasy mundurowej, podczas których młodzi ludzie w rozmowie z funkcjonariuszami różnych pionów dowiedzieli się na czym polega służba w poszczególnych wydziałach. Ponadto uczniowie zwiedzili budynek komendy, zapoznali się ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostki.

Policjanci zgierskiej komendy spotkali się z uczniami klasy mundurowej Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach im. Batalionów Chłopskich, by opowiedzieć o służbie w Policji i zachęcić do związania przyszłości z tą formacją. Młodzież poprzez spotkania i rozmowy z policjantami różnych pionów mogła poznać tajniki ich pracy i dowiedzieć się czym charakteryzuje się zajmowane przez nich stanowisko. 

W trakcie odwiedzin uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca technika kryminalistyki na miejscu przestępstwa, mogli porozmawiać o pracy dzielnicowego i policjanta zespołu do spraw nieletnich. Zwiedzając budynek komendy obejrzeli stanowisko kierowania. Wśród odwiedzających byli także maturzyści, policjanci zapoznali ich z wymogami formalnymi jakie należy spełnić by móc wstąpić do Policji, jak wygląda etap postępowania kwalifikacyjnego, a także co Policja jako ogólnopolski pracodawca, oferuje.

- Osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy do kontaktu z pracownikiem kadr Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu pod numerem telefonów 47 8425213, bądź osobiście w siedzibie jednostki, która znajduje się przy ulicy Długiej 58/60 w Zgierzu - mówi podkom. Robert Borowski.