Najważniejsze wideo w ezg24

Uczniowie z Grotnik odwiedzili zgierski Sąd Rejonowy

252-18290_20231124-135909_1
fot. Szkoła Podstawowa w Grotnikach

W Sądzie Rejonowym w Zgierzu odbyło się spotkanie profilaktyczne skierowane do młodzieży, uczestniczyli w nim uczniowie klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Grotnikach.

Podczas prelekcji omówiono, m.in. tematykę dotyczącą bezpieczeństwa młodzieży, cyberzagrożeń, przemocy rówieśniczej i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Młodzież zwiedziła pomieszczenia Sądu Rejonowego zapoznając się z ich przeznaczeniem. Był czas na uzyskanie informacji na temat pracujących tam osób. 

- Symulacja rozprawy sądowej to doskonały moment na zapoznanie się z rolami osób będących na sali rozpraw i chwilowe wcielenie się w ich zadania. Zakończenie spotkania miało miejsce przy radiowozie, który cieszył się równie dużym zainteresowaniem co zajęcia na sali sądowej. Spotkanie z policjantem w tych okolicznościach, to również doskonała forma do wymiany informacji o służbie oraz bezpieczeństwie na drogach - mówi podkom. Robert Borowski.

Uczestnicy otrzymali odblaski oraz pluszowego misia wszak 25 listopada przypada „Dzień Pluszowego Misia". Wszystkim miłośnikom pluszowych misiów życzymy uśmiechu a naszym uczestnikom spotkania zapamiętania i stosowania się do zasad bezpieczeństwa.