Najważniejsze wideo w ezg24
 
Trzeci Bożonarodzeniowy Piknik w Sokolnikach Lesie.

Trzeci Bożonarodzeniowy Piknik w Sokolnikach Lesie.

Liczba osób, które zobaczyły to wideo14 080 wyświetlenia
 
Rajd Włóczykijów w Godzianowie

Rajd Włóczykijów w Godzianowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo26 859 wyświetlenia
 
Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Ozorków w Solcy Wielkiej

Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Ozorków w Solcy Wielkiej

Liczba osób, które zobaczyły to wideo20 097 wyświetlenia
 
Dożynki Gminy Daszyna

Dożynki Gminy Daszyna

Liczba osób, które zobaczyły to wideo62 234 wyświetlenia
 
Dożynki Gminy Ozorków

Dożynki Gminy Ozorków

Liczba osób, które zobaczyły to wideo42 026 wyświetlenia
 
Dożynki Województwa Łódzkiego 2025

Dożynki Województwa Łódzkiego 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo438 684 wyświetlenia
 
Takiego wideo jeszcze nie widzieliście. Obejrzyjcie do końca

Takiego wideo jeszcze nie widzieliście. Obejrzyjcie do końca

Liczba osób, które zobaczyły to wideo224 964 wyświetlenia
 
Rodzinna Fiesta w Gminie Bielawy

Rodzinna Fiesta w Gminie Bielawy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo58 093 wyświetlenia
 
Gmina Bielawy ma nowy, piękny budynek

Gmina Bielawy ma nowy, piękny budynek

Liczba osób, które zobaczyły to wideo67 946 wyświetlenia
 
95 lat Sokolnik Lasu

95 lat Sokolnik Lasu

Liczba osób, które zobaczyły to wideo29 747 wyświetlenia
 
Dzień Dziecka w Gminie Ozorków

Dzień Dziecka w Gminie Ozorków

Liczba osób, które zobaczyły to wideo22 364 wyświetlenia
 
Dzień Nowalijki w Piątku

Dzień Nowalijki w Piątku

Liczba osób, które zobaczyły to wideo59 642 wyświetlenia
 
Dzień Dziecka w Łęczycy 2025

Dzień Dziecka w Łęczycy 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo45 825 wyświetlenia
 
Mistrzostwa w sporcie pożarniczym w Grabowie

Mistrzostwa w sporcie pożarniczym w Grabowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo238 210 wyświetlenia
 
Pożar gazociągu w Gałkowie Dużym

Pożar gazociągu w Gałkowie Dużym

Liczba osób, które zobaczyły to wideo241 417 wyświetlenia
 
Inwestycja na którą czekali mieszkańcy

Inwestycja na którą czekali mieszkańcy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo30 693 wyświetlenia
 
Gmina Ozorków: Ważna inwestycja dla Leśmierza

Gmina Ozorków: Ważna inwestycja dla Leśmierza

Liczba osób, które zobaczyły to wideo32 127 wyświetlenia
 
Kolejne remonty nawierzchni w Gminie Ozorków

Kolejne remonty nawierzchni w Gminie Ozorków

Liczba osób, które zobaczyły to wideo25 166 wyświetlenia
 
Remonty infrastruktury drogowej w Gminie Ozorków

Remonty infrastruktury drogowej w Gminie Ozorków

Liczba osób, które zobaczyły to wideo24 384 wyświetlenia
 
Szymon Hołownia z wizytą w Brzezinach

Szymon Hołownia z wizytą w Brzezinach

Liczba osób, które zobaczyły to wideo96 374 wyświetlenia
 
W Bratoszewicach odbyły się kolejne Targi Rolne “Agrotechnika”

W Bratoszewicach odbyły się kolejne Targi Rolne “Agrotechnika”

Liczba osób, które zobaczyły to wideo266 266 wyświetlenia
 
Zabytkowy budynek Urzędu Gminy w Ozorkowie zostanie wyremontowany

Zabytkowy budynek Urzędu Gminy w Ozorkowie zostanie wyremontowany

Liczba osób, które zobaczyły to wideo25 083 wyświetlenia
 
Duża akcja policji w Łódzkiem. Zatrzymano blisko 100 przestępców!

Duża akcja policji w Łódzkiem. Zatrzymano blisko 100 przestępców!

Liczba osób, które zobaczyły to wideo330 541 wyświetlenia

Ulewy nad Łódzkiem: Ewakuacje obozów młodzieżowych, gotowość służb i wsparcie straży z Pomorza. Kolejne ostrzeżenia IMGW

Ulewy nad Łódzkiem: Ewakuacje obozów młodzieżowych, gotowość służb i wsparcie straży z Pomorza. Kolejne ostrzeżenia IMGW
Łódzka Policja, Wojewoda Lódzki

We wtorek, 8 lipca, w godzinach popołudniowych, wojewoda łódzki Dorota Ryl podjęła decyzję o prewencyjnej ewakuacji obozów harcerskich i młodzieżowych. Łącznie tą procedurą objęto ponad tysiąc uczestników letniego wypoczynku. Sytuacja pogodowa w regionie jest monitorowana na bieżąco, a wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo działają w trybie pełnej gotowości.

W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu i burzami, wojewoda łódzki Dorota Ryl we wtorek popołudniu zarządziła ewakuację 16 obozów młodzieżowych rozbitych pod namiotami na terenie województwa.

Ewakuacja ma charakter prewencyjny: ze względu na zagrożenie ulewnymi deszczami wypoczywająca pod namiotami młodzież zostanie przeniesiona pod dach, m.in. do świetlic gminnych, budynków szkolnych– podały służby Wojewody. 

Ewakuacją objęto ponad 1000 uczestników w siedmiu powiatach Łódzkiego. Akcję zakończono sukcesem – jak poinformowała wieczorem policja województwa łódzkiego.

Gotowość służb i wsparcie z Pomorza

W nocy z wtorku na środę (8/9 lipca), Państwowa Straż Pożarna skierowała siły i środki z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego do działań ratowniczych na południu Polski. W rejon województwa łódzkiego dotarło 141 strażaków i 46 pojazdów, przegrupowanych do Ośrodka Szkoleniowego Komendy Wojewódzkiej PSP w Sieradzu.

Wieczorem we wtorek, Dorota Ryl zwołała Wojewódzki Sztab Zarządzania Kryzysowego, w którym uczestniczyli m.in. starostowie wszystkich powiatów oraz przedstawiciele wszystkich służb.

Chciałabym uspokoić mieszkańców województwa łódzkiego: wszyscy, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo zostali postawieni w stan najwyższej gotowości. W każdym powiecie i w każdej gminie zespoły zarządzania kryzysowego pracują 24 godziny na dobę. Najważniejsze jest dotarcie do mieszkańców z informacją o możliwym zagrożeniu - powiedziała wojewoda na briefingu prasowym.

Aktualna sytuacja – dane na wtorek wieczór

Jak poinformował Tobiasz Puchalski, dyrektor Biura Wojewody, na godzinę 22:00 we wtorek:

  • Komenda Wojewódzka PSP w Łodzi odnotowała 16 interwencji,
  • 959 odbiorców pozostawało bez prądu,
  • Nie odnotowano przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych na rzekach.

Służby pozostają w pełnej gotowości, a wszystkie miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży są na bieżąco monitorowane.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW - alerty jeszcze przez 24 godziny! 

Ostrzeżenie najwyższego, 3. stopnia przed ulewami objęte są powiaty: 

  • bełchatowski, brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, Łódź, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, Piotrków Trybunalski, radomszczański, rawski, Skierniewice, skierniewicki, tomaszowski, zgierski

Najwyższy alert obowiązujeod 20:00 8 lipca do godziny 08:00 w czwartek, 10 lipca. Według prognoz synoptyków IMGW w powiatach objętych czerwonym alertem: suma opadów ma wynieść od 80 do 100 mm, miejscami nawet do 140 mm.

  • opady wciągu dnia 09.07: 30–50 mm
  • w nocy 09/10.07: 10–30 mm

Niższym, I stopniem ostrzeżenia objęte zostały powiaty:poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski. W tym przypadku alert żółty wydano do godziny 20:00 dnia 9 lipca. W tych rejonach prognozowana suma opadów to 20–45 mm; opady umiarkowane i przelotne.

Działania zapobiegawcze i apel do mieszkańców

W ramach przygotowań do ewentualnych sytuacji kryzysowych, Wody Polskie prowadzą kontrole udrożnienia cieków wodnych – zwłaszcza tam, gdzie wcześniej występowały rozlewiska. Największe zbiorniki – Jeziorsko i Zalew Sulejowski – są przygotowane na przyjęcie większych ilości wody.

- Bądźcie Państwo ostrożni, reagujcie na wszystkie komunikaty służb, a w razie burzy lub ulewy szukajmy bezpiecznych miejsc, na pewno nie nad wodą czy pod namiotem – apeluje wojewoda Dorota Ryl.
Co dalej?
Dopóki alerty IMGW są aktywne, wszystkie służby pozostają w gotowości i utrzymują ścisły kontakt w ramach sztabów kryzysowych. Jeśli prognozy się potwierdzą i sytuacja ustabilizuje się po czwartku (10 lipca), zaplanowano odprawę podsumowującą z udziałem wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców regionu.

Gdzie szukać informacji?

Mieszkańcy województwa łódzkiego proszeni są o śledzenie internetowych kanałów informacyjnych wojewody łódzkiego oraz Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, aby być na bieżąco z sytuacją pogodową i komunikatami służb.