wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - EZG24

W Aleksandrowie Łódzkim wystartowała akcja #strażacymedykom

Strazak-i-lekarz

OSP w Aleksandrowie Łódzkim wystartowała z akcją pod szyldem #strażacymedykom. Od dziś, przed jednostką stacjonuje czerwona przyczepa, do której każdy może dostarczyć rzeczy potrzebne dla pracowników ochrony zdrowia.

Celem zbiórki jest połączenie wielu cywilnych zbiórek w jedną i usprawnienie podejmowanych na mniejszą skalę działań. OSP będzie w ten sposób istotnym punktem na osi logistycznej pomiędzy darczyńcami, a potrzebującymi. Jednostki OSP są największą zorganizowaną siłą pomocy w kraju. W momencie ograniczenia przemieszczania się, mogą one dotrzeć np. do szpitala oraz dostarczyć przekazane przez mieszkańców dary. Samochód strażacki uzyska zgodę na wjazd na teren szpitala, a dzięki pomocy strażaków przywiezione rzeczy trafią wprost do magazynu i osób potrzebujących. Pojedynczy darczyńca nie posiada takiej możliwości.

W imieniu organizatorów prosimy wszystkich chętnych o wsparcie akcji oraz zostawiania rzeczy w czerwonej przyczepie przed jednostką OSP w Aleksandrowie Łódzkim (ul. 11 Listopada 9).