Najważniejsze wideo w ezg24

W maju otwarcie ozorkowskiego skateparku

Zrzut-ekranu-2024-04-5-o-14.30.11
fot. UM Ozorków

Na maj planowane jest zakończenie budowy skateparku w rejonie ulic Lipowa/Unii Europejskiej. Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, wykonawcą robót jest firma Skateparki.pl. Obecnie na terenie około 500 m² montowane są urządzenia i przeszkody dla miłośników jazdy na deskorolkach, rolkach i bmx-ach.

To będzie jeden z większych tego typu obiektów na terenie województwa łódzkiego – mówi burmistrz Jacek Socha – Wiem, że miłośnicy tego rodzaju aktywnego wypoczynku, a są to głównie młodzi mieszkańcy naszego miasta, od dawna czekali na tego rodzaju obiekt. Dodam, że projekt skateparku, które obecnie jest realizowany, powstał po moich konsultacjach m.in. z młodzieżą, która z tego obiektu będzie korzystać.

Koszt realizacji inwestycji to 1 mln 700 tys. zł. Burmistrz Jacek Socha pozyskał dofinansowanie na budowę skateparku z funduszy rządowych i z samorządu Województwa Łódzkiego: 830 tys. zł z programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, 230 tys. zł z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus", 640 tys. zł to wkład własny Ozorkowa.

źródło: UM Ozorków