wersja testowa serwisu

W Strykowie obradował Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. Temat mógł być tylko jeden

55774
fot. Urząd Miejski w Strykowie

W Urzędzie Miejskim w Strykowie, 11 stycznia br., odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone przede wszystkim sytuacji epidemicznej oraz dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19 na terenie Gminy Stryków w ramach przyjętego przez rząd Narodowego Programu Szczepień.

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił w grudniu 2020 r. regionalne nabory do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. W wyniku zgłoszenia i pozytywnej weryfikacji przez Oddział Wojewódzki NFZ, na terenie Gminy Stryków, rozwinięty zostanie punkt szczepień w Przychodni Lekarskiej Medico w Strykowie.

Kierownik Medico Sp. z .o.o. dr Jarosław Gajewski poinformował, że zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 ruszają od 15 stycznia, zaś pierwsze szczepienia odbędą się prawdopodobnie na przełomie stycznia i lutego. Przychodnia Medico będzie realizowała szczepienia stacjonarnie oraz w szczególnych przypadkach z dojazdem do domu pacjenta. w przypadku szczepień nie ma rejonizacji. Ze względu na ograniczone siły i środki jakimi dysponuje Medico Sp. z o.o. w Strykowie nie wszyscy mieszkańcy Gminy Stryków, którzy zgłoszą się do szczepień, zostaną zaszczepieni w tutejszej przychodni. Osoby te mogą zostać oddelegowane do punktu szczepień np. w Łodzi, Głownie czy Zgierzu. Przychodnia w trakcie szczepień będzie świadczyła pomoc lekarską na dotychczasowych zasadach w reżimie sanitarnym.

Jednocześnie do Burmistrza Strykowa wystąpiła firma zewnętrzna z zapytaniem o możliwość udostępnienia lokalu na punkt szczepień. Obecnie sprawa ta jest analizowana pod kątem wymagań, jaki dany lokal powinien spełniać.

Wszelkie informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19 realizowanych przez Medico Sp. z o.o. będą publikowane na stronie Gminy Stryków www.strykow.pl oraz w serwisie społecznościowym.

W posiedzeniu 11 stycznia uczestniczyli: Burmistrz Strykowa - Szef GZZK Witold Kosmowski, Sekretarz Gminy Stryków Aneta Jędrzejczak, przedstawiciele Przychodni Lekarskiej „Medico" w Strykowie – Kamila Kowalska i dr Jarosław Gajewski, Dowódca JRG PSP w Strykowie Bartłomiej Tomczuk, Dyrektor ZGKiM Rafał Olczyk, Kierownik JRP Tomasz Dubiński, Kierownik MGOPS Emila Walak, inspektor Michał Pawlak, podinspektor ds. wojskowych i OC Dawid Lipiński.

źródło: UM Stryków