wersja testowa serwisu

W weekend wielkie otwarcie "nowej" Malinki w Zgierzu. Na jakie atrakcje możemy liczyć?

2021-06-19_malinka_opalanie
fot. Urząd Miasta Zgierz

Mieszkańcy Zgierza nie mogą już doczekać się otwarcia "nowej" Malinki. Gruntownie wyremontowany Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny będzie w najbliższy weekend (26-27 czerwca 2021 r.) gotowy na przyjęcie gości. Wielkie Otwarcie obfitować będzie w masę wakacyjnych atrakcji.

Tak poważnej, gruntownej przebudowy nie było na Malince właściwie nigdy. Ośrodek, powstały na obszarze ponad 71 hektarów, w sąsiedztwie stoku Góry Wilamowskiej, od dawna wymagał renowacji. Teraz pomogły środki unijne: obiekt przeszedł rewitalizację dzięki projektowi pod nazwą "Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja Miasta Zgierza" w ramach RPO Województwa Łódzkiego w latach 2014-2020.

Na Malince powstało nowoczesne miejsce odpoczynku i rekreacji, między innymi kąpielisko z pomostami, obiekty sportowe, ścieżki spacerowe i nowe nasadzenia. Woda będzie czysta, dzięki specjalnemu systemowi: ze stawów wyżej położonych spływać będzie do kąpieliska bieżący strumień, poddawany naturalnej filtracji.

Otwarcie "nowej" Malinki będzie trwało dwa dni, a w jego ramach przewidziano niezwykłe zawody sportowe, turnieje z nagrodami, bieg terenowy dla całych rodzin, atrakcje dla najmłodszych - a wieczorem seans kina plenerowego (program wydarzenia).

Oczywiście przestrzegać będziemy wszystkich zaleceń i obostrzeń sanitarnych - serdecznie zapraszamy wszystkich zgierzan (i nie tylko) na dwa dni atrakcji, animacji i dobrej zabawy na Malince.

Wiadomo, że otwarcie Malinki to dopiero początek: ośrodek czynny będzie przez cały sezon, zachęcamy więc do korzystania z jego atrakcji.