Wielu strażaków na terenie Leśnictwa Szczawin. Co było powodem działań?

a711d33e-83ef-44a9-8bf6-f78437d4bf3f
fot. KP PSP w Zgierzu

W sobotę, 23 marca przeprowadzono warsztaty doskonalące z zakresu dostarczania wody na duże odległości dla OSP z terenu Gminy Zgierz oraz Gminy Miasto Zgierz. Ćwiczenia zostały przeprowadzone na terenie Leśnictwa Szczawin. W ćwiczeniach wzięło udział łącznie ponad 80 osób.

Warsztaty z zakresu dostarczania wody na duże odległości pod kryptonimem "Okiełznać wodę" składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas warsztatów druhowie OSP mogli zapoznać się z tematyką oraz specyfiką warsztatów oraz w praktyce wykonać ćwiczenie polegające na dostarczaniu wody na duże odległości.

- Była to już trzecia edycja warsztatów „Okiełznać wodę" realizowanych dla druhów z powiatu zgierskiego. Podczas warsztatów obecni byli: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu – bryg. Adam Antczak; Wójt Gminy Zgierz – Wioleta Głowacka Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu – kpt. Grzegorz Sierocki, p.o. Zastępcy Dowódcy JRG Zgierz – mł. kpt. Krzysztof Błaszczyk, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Zgierz oraz Gminy Miasto Zgierz - mówią przedstawiciele KP PSP w Zgierzu.

Zobacz zdjęcia: