Wkrótce kolejne prace na stadionie w Parzęczewie

Wkrótce kolejne prace na stadionie w Parzęczewie

Miła uroczystość odbyła się wczoraj (23 marca) przed rozpoczęciem meczu łódzkiej Klasy Okręgowej pomiędzy Orłem Parzęczew, a Iskrą Dobroń. Władze wspomnianego Orła oraz Akademii Piłkarskiej Parzęczew oficjalnie podziękowali za wsparcie Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniewa Linkowskiego oraz Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego udzielone przy okazji starania się o dotacje na modernizację gminnego stadionu.

Dzięki wsparciu Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniewa Linkowskiego i Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego w roku 2022 zostało dofinansowane zadanie pn. „Modernizacja boiska sportowego w Parzęczewie", które polegało na wybudowaniu oświetlenia stadionu piłkarskiego wraz z linią kablową, skrzynkami i rozdzielnicami. Całkowita wartość zadania wyniosła wtedy 150 000 złotych, w tym dotacja z budżetu Województwa Łódzkiego na poziomie 100 000 złotych.

Przed rozpoczęciem meczu zostały przekazane kolejne dobre informacje. Projekt pn. „Modernizacja stadionu piłkarskiego w Parzęczewie" złożony przez Gminę Parzęczew w grudniu ubiegłego roku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego uzyskał dofinansowanie w wysokości 285 000 zł. Szacowany koszt inwestycji wynosi 385 000 zł., a wkład Gminy Parzęczew to 100 000 zł. Zadanie będzie polegało na wybudowaniu trybun piłkarskich z częściowym zadaszeniem i wymianą ogrodzenia stadionu.

Na boisku górą byli gospodarze, którzy po golach Dominika Cyprycha i Piotra Paździerskiego wygrali 2:0. Taki rezultat był możliwy dzięki kapitalnej dyspozycji bramkarza Orła. Ilia Hahen obronił bowiem dwa rzuty karne! Po szesnastu kolejkach podopieczni Dariusza Bratkowskiego zajmują szóste miejsce w tabeli, mając na koncie 28 punktów. Iskra jest dziesiąta (17 pkt.). W tabeli przewodzi GKS Ksawerów (44 punkty).

Zobacz zdjęcia: