Wygrana rezerw Boruty Zgierz w zaległym meczu

60728F13-64AD-4CE5-B23D-4B4D419D26B2

W zaległym meczu 12. kolejki łódzkiej Klasy A, grupy II, Boruta II Zgierz pokonał Strugę Dobieszków 4:1.

Już w 3. minucie meczu czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Boruty, Maciej Kantyka, który w sytuacji sam na sam - poza polem karnym - lekko musnął przeciwnika i sędzia odgwizdał faul. Mimo to, zgierzanie niedługo później wyszli na prowadzenie za sprawą Bartosza Pietrzaka, który wykorzystał podanie Igora Kostrzewy.

W 22. minucie siły się wyrównały - czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Strugi - Sebastian Olczak, a „jedenastkę", po faulu na zawodniku Boruty w polu karnym, wykorzystał Jan Kowalski.

W drugiej połowie, po kontrowersyjnym rzucie karnym, goście zdobyli kontaktowe trafienie. Jak się okazało, nie był to jedyny rzut karny w tym meczu. Sędzia ponownie wskazał na „wapno" za faul na zgierzaninie, a pewnym strzałem popisał się Jan Kowalski. W końcówce meczu wynik na 4:1 ustalił Wiktor Szadkowski.

Boruta II Zgierz - Struga Dobieszków 4:1

Boruta: Maciej Kantyka - Krystian Kamiński, Patryk Janiszewski, Maciej Nowicki, Oliwier Rączkiewicz, Bartłomiej Szmigielski, Bartosz Pietrzak, Kacper Bednarski, Igor Kostrzewa, Jan Kowalski, Leszczak Mateusz.

Zagrali jeszcze: Tomasz Kędzierski, Daniel Leenstra , Filip Aleksandrzak, Miłosz Gruziński, Wiktor Szadkowski, Korneliusz Kowalski.