wersja testowa serwisu

WYRowisko 2021: Zobacz, jak miłośnicy offroadu z całej Polski mierzyli się z ekstremalnymi bezdrożami

WYRowisko 2021: Zobacz, jak miłośnicy offroadu z całej Polski mierzyli się z ekstremalnymi bezdrożami

Bełchatowskie WYRowisko od lat cieszy się uznaniem i sławą wśród miłośników offroadu. Nic więc dziwnego, że w kolejnej, 8. edycji imprezy listy startowe zapełniły się błyskawicznie, a w minioną sobotę, 25 września do podbełchatowskich Kluk zjechali zawodnicy z całego kraju, a nawet z Czech i Niemiec. Trzeba przyznać, że nikomu z 90 załóg nie zabrakło emocji. Jak sami podkreślali pod przysłowiowa „górkę" było już na samym początku wyścigu… Komu ostatecznie udało się pokonać piach, wodę, błoto, ciężkie podjazdy i ekstremalne zjazdy i jeszcze to wszystko dobrze rozplanować w czasie? Zapraszamy na relację z WYRoswiska 2021!

Bagna, błoto po pas, piach, strome podjazdy i zjazdy ze skarp, to chleb powszedni dla zawodników, którzy ukochali sobie offroad. W przypadku WYRowiska stawka jest jeszcze podbita przez sportową rywalizację, zawodnicy mają bowiem zebrać, jak największą liczbę pieczątek ze ściśle przez organizatorów wybranych punktów na tych bezdrożach powiatu bełchatowskiego.

- Załogi w naszym zamyśle, miały za zadanie oceniać do których pieczątek warto podjeżdżać. Przewidywanie, analizowanie, czas, doświadczenie i sprawdzanie terenu przez pilota plus trochę szczęścia miało ogromne znaczenie szczególnie w klasie Turystycznej i Turystycznej PRO - wyjaśniają organizatorzy WYRowiska z Bełchatowskiej Grupy Offroadowej.

Tradycyjnie, jak na WYRorwisko przystało zawodnicy rywalizowali w kilku klasach. Extreme mechanik, Extreme Elektryk, Turystyk, Turystyk Pro i Quad przebiegają na trasach w zróżnicowanej skali trudności. Niezależnie od klasy wszyscy najpierw wystartowali w krótkich odcinkach specjalnych, gdzie odbyła się rywalizacja na czas. Jak wskazują doświadczenia z lat poprzednich, już w tym momencie należało się wykazać maksymalną koncentracją i nie oszczędzać gazu, bo cenne, "ugrane" sekundy mogły zdecydować w ostatecznym rozrachunku o zwycięstwie... By jednak o nim myśleć trzeba było się wykazać nie lada umiejętnościami w kolejnym 8- godzinnym etapie na bezdrożach powiatu bełchatowskiego.

Zobacz, jak w tym roku zawodnicy radzili sobie na bezdrożach podczas WYRowiska2021. Zachęcamy do obejrzenia foto i wideorelacji dostępnej >>> TUTAJ