Za nami kolejna edycja Przeglądu Tradycji Bożonarodzeniowych

IMG_8383
fot. nadesłane

V Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych odbył się 5 grudnia w parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie. To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane z sercem i pasją przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki, wprowadziło nas w niepowtarzalny klimat świąteczny. 

Głównym punktem programu był przegląd kolęd i pastorałek, który nie tylko dostarczył wzruszeń, ale również porwał publiczność do wspólnego śpiewania. Wniesienie wspaniałych pieśni bożonarodzeniowych do serc zgromadzonych stworzyło atmosferę wspólnoty i radości, której trudno było się oprzeć. Wszystko to wydarzyło się w kontekście przepięknej architektury parafialnej, dodając wyjątkowej aurze dodatkowego uroku. 

Wydarzenie było także okazją do docenienia lokalnego talentu artystycznego. Grupy prezentujące kolędy i pastorałki udowodniły nie tylko swój artystyczny kunszt, ale również zdolność do przekazywania tradycji z pokolenia na pokolenie.

Przepiękne występy, które zachwyciły publiczność zaprezentowali Krzysztof Cwynar ze Studiem Integracji, Klaudia Szarowska oraz: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie, Szkolny Chór ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie, Centrum Edukacyjno – Artystyczne „Fantazja", Warsztat Terapii Zajęciowej „Wisienka" w Wiśniowej Górze, Zespół muzyczno – wokalno – instrumentalny „Akcent" PSONI Koło w Zgierzu, Dom Pomocy Społecznej „Borówek" im. Krystyny Bochenek w Borówku, Grupa „Sówki" z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Ozorkowie, Grupa „Biedronki" z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Ozorkowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rąbieniu prowadzone przez Fundację Osób Społecznie Aktywnych F.O.S.A., Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Tęcza" Zakład Pracy Chronionej, Zespół „Piano" ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie. 

- Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w tym niezwykłym wydarzeniu – zarówno wykonawcom, jak i publiczności, oraz parafii NMP Królowej Polski za udostępnienie swojego pięknego miejsca kultu. Dziękujemy ludziom, bez, których nie byłoby możliwe zorganizowanie V Przeglądu Tradycji Bożonarodzeniowych: Samorządowi Województwa Łódzkiego, Panu Bogdanowi Jarocie, Księdzu Jerzemu Petera, „Piotruś" - Zakładowi Cukierniczo-Piekarskiemu w Ozorkowie, Ozorkowskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu, Panu Dariuszowi Szpakowskiemu, Pani Danucie Szypowskiej, Pani Danucie Lewandowskiej, Pani Barbarze Stępczyńskiej, Panu Sławomirowi Janickiemu, Szkolnemu Klubowi Wolontariusza z Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie, Szkolnemu Klubowi Wolontariusza z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie, Pani Annie Plaskocie, Pani Katarzynie Rogaczewskiej, Panu Radosławowi Paciorkowi, Panu Tomaszowi Oliwie, Kwiaciarni u Joli Nowy Cmentarz, Panu Mariuszowi Owczarkowi, Państwu Monice i Tomaszowi Pietrasik, Panu Mariuszowi Drozdowiczowi - mówią organizatorzy.

V Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych to nie tylko okazja do uczczenia bogatej kultury naszego regionu, ale także doskonały prezent dla mieszkańców, zapewniający im chwilę oderwania od codziennego zgiełku i wczucia się w wyjątkową atmosferę świąteczną.

Zobacz zdjęcia: