Najważniejsze wideo w ezg24

Za nami plener malarski „Weterani Działań Poza Granicami Państwa”

Za nami plener malarski „Weterano Działań Poza Granicami Państwa”
fot. nadesłane

W dniach 13-18 maja w Zajeździe Leon w Aleksandrii odbywał się, organizowany przez Fundację Maszerujemy, plener malarski pn. „Weterani Działań Poza Granicami Państwa".

— Byliśmy przy powstawaniu obrazów każdego dnia, opowieści o misjach, przeżyciach i najważniejsze, że cel osiągnięty - mówi nam Prezes Zarządu, Marcin Michalak. - Te obrazy będą jeździły po całym kraju w ramach promocji Fundacji oraz pokazywane będą na spotkaniach z młodzieżą klas mundurowych oraz innych przedsięwzięciach organizowanych przez fundację.

Organizatorzy dziękują wszystkim artystom za przyjecie zaproszenia: Tadeusz Bury, Iwona Fondek, Jacek Jaworski, Anna Kamińska, Wojciech Paliński, Katarzyna Przybyłowska, Joanna Rodowicz, Jolanta Smykowska, Andrzej Walasek, Ryszard Wielowiejski.

- Bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Ozorków Marianowi Lemańskiemu, a także kierownikowi Klubu Wojskowego w Leźnicy Wielkiej Jackowi Jaworskiemu za wsparcie oraz pomoc w organizacji pleneru - dodaje Marcin Michalak

Część pleneru malarskiego została pokryta z funduszy, które Fundacja otrzymała z przeprowadzonej akcji zbierania elektronarzędzi i elektrosprzętu przez mieszkańców Gminy Ozorków dla potrzeb realizacji celów statutowych fundacji.

- Zebraliśmy prawie 14 ton elektroodpadów, co przełożyło się na środki finansowe, które mogliśmy wykorzystać właśnie na plener, a co za tym idzie, również Gmina Ozorków nie poniosła kosztów utylizacji tych odpadów, także korzyść jest obopólna - przekazuje Prezes Fundacji.

Obrazy, po raz pierwszy, będzie można zobaczyć na Motocyklowym Dniu Weterana, który odbędzie się 29 maja o godzinie 12.00 na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy.

Zobacz zdjęcia: