Za nami strażacka niedziela w Dzierżąznej

347230403_1279212779350568_4428759881774188820_n-1200x800
fot. UG Zgierz

Strażacki Wieczorek – Razem bezpieczniej – pod takim hasłem w niedzielę odbył się Piknik Strażacki w Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej. Piknik został przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Białej przy udziale gminy Zgierz. Wydarzenie objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Łódzkiego – Grzegorz Schreiber.

Dzień należał do Strażaków OSP z terenu Gminy Zgierz. Chętni mogli przyjrzeć się prezentacji sprzętu i umundurowania strażackiego. Młodzieżowa Drużyna Strażacka z Ustronie-Grotnik zaprezentowała się podczas pokazu sprawności i pokazu akcji ratunkowej z udziałem pozoranta. Strażacy brali udział w losowaniu niespodzianek. 

Piknik był też okazją do prezentacji innych służb mundurowych. Policjanci mówili o konieczności zachowania ostrożności ze względu na oszustów, którzy stosują coraz to nowe metody wyłudzania pieniędzy czy danych. Przedstawiciele wojska opowiadali o służbie w wojsku i zachęcali do wstąpienia w szeregi armii. 

Wszyscy chętni mogli skorzystać z pysznego darmowego poczęstunku przygotowanego przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Białej i Dzierżąznej. Na scenie wystąpił znakomity Jacek Malanowski. Chętni mogli się na miejscu przebadać dzięki obecności specjalistów z LuxMedica Medycyna Rodzinna z Białej. Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu prezentowało możliwości szkoleń i warsztatów. Dzieci i dorośli chętnie uczestniczyli w grze przygotowanej przez Gminę Zgierz. Kolejka najmłodszych ustawiała się do malowania buziek. Nie zabrakło małych i dużych amatorów skoków na dmuchanych atrakcjach, wspólnych zabaw z animatorem i konkursów z nagrodami. 

źródło: UG Zgierz