Zawodnicy Boks Olimpijczyk Ozorków z medalami Mistrzostw Województwa Łódzkiego

118901718_3731996710247357_1597575751843223456_o

Kto wie, być może rosną nam w powiecie zgierskim przyszli mistrzowie świata na miarę Tomasza Adamka, Ewy Brodnickiej czy Krzysztofa Głowackiego. Pięściarze Boks Olimpijczyk Ozorków podczas niedawnych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Boksie wywalczyli trzy medale, w tym dwa i jeden.

Mistrzynią, w kategorii +81 kg kadetek, została Ewelina Malanowska, która na co dzień jest uczennicą Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie – powiatowej placówki oświatowej. Nasza fighterka pokonała w finale swoją klubową i szkolną koleżankę Malwinę Idychowską. Złoty medal wywalczył także Bartosz Pertkiewicz, w kategorii 75kg junior.

Przed zawodnikami „Olimpijczyka" kolejne wyzwania. Za niecałe dwa tygodnie Ewelina będzie walczyć o zwycięstwo podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która stanowi jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski Kadetów. Z kolei Bartosz Pertkiewicz, także we wrześniu, pojedzie do Włocławka na 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu