Najważniejsze wideo w ezg24

Zespół Muzyki Dawnej Jerycho wystąpił wkościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu

_20240312-070853_1
fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

W kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu wystąpił Zespół Muzyki Dawnej Jerycho. Koncert, zatytułowany „Golgotha", był poświęcony Misterium Męki Pańskiej. Wziął w nim udział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Jerycho jest grupą wokalną wykonującą dawne śpiewy polskie i łacińskie z elementami improwizacji polifonicznej. Grupa istnieje od dekady, koncertuje w kraju i za granicą.

- Tym bardziej dziękuję Urzędowi Marszałkowskiemu, że ten piękny koncert odbywa się w naszej świątyni - mówił przed rozpoczęciem występu ksiądz kanonik Andrzej Chmielewski, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Proboszcz Chmielewski przypomniał także, że jego parafia w ciągu ostatnich pięciu lat, czyli w tej kadencji Sejmiku, otrzymała blisko pół miliona złotych wsparcia od Samorządu Województwa Łódzkiego na remonty i prace konserwacyjne. Było to dotacje między innymi na renowacje elewacji północnego oraz południowego skrzydła transeptu, czy części zachodniej prezbiterium oraz kaplicy.

Występ zespołu Jerycho był częścią cyklu „Kultura w regionie" Łódzkiego Domu Kultury. Uczestnicy otrzymali po jego zakończeniu wyjątkową pamiątkę od marszałka Grzegorza Schreibera. Płytę zespołu.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi

Zobacz zdjęcia: