Zgierscy Mastersi mistrzami w pływaniu

6452

150 doświadczonych pływaków z całego kraju, rywalizowało w ostatnią sobotę na basenie Warszawianki w zawodach z cyklu Pucharu i Mistrzostw Polski w pływaniu Masters. W zawodach, dzięki wsparciu finansowemu m.in. powiatu zgierskiego, wzięło udział także 12 zawodników MUKS „Masters" Zgierz.

Nasi pływacy zdobyli 13 złotych, 8 srebrnych i 3 brązowe medale. Tak świetne wyniki dały zgierzanom drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw.

Kto zdobył medale dla MUKS? Małgorzata Ścibiorek, Urszula Mróz oraz Małgorzata Rembowska-Świeboda dwukrotnie stawały na najwyższym stopniu podium, trzykrotnie zaś złoto zdobył Andrzej Sypniewski. Złoty medal zawisł także na szyi Justyny Barańskiej, Bogdana Sieronia, Sergiusza Olejniczaka oraz sztafety 4 x 50 m stylem zmiennym w kategorii 200+, która popłynęła w składzie: Urszula Mróz, Andrzej Sypniewski, Małgorzata Ścibiorek i Zdzisław Jasiński.

Srebro wywalczyli: dwukrotnie Maja Klusek oraz Zdzisław Jasiński, Katarzyna Węgrzycka, Sergiusz Olejniczak, Rafał Maciejewski oraz sztafeta 4x 50 zmiennym w kategorii 160+. Na najniższym stopniu podium stanęli: dwukrotnie Katarzyna Węgrzycka i raz Tomasz Gajda.

Dodatkowo, w klasyfikacji najlepszych zawodniczek w kategorii „open", w pierwszej dziesiątce znalazły się cztery pływaczki MUKS. Zwyciężyła Małgorzata Ścibiorek, Urszula Mróz była czwarta, Małgorzata Rembowska-Świeboda szósta, zaś Maja Klusek zajęła dziesiąte miejsce.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu