wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - EZG24

Zgierscy policjanci ponownie prowadzili działania na przejazdach kolejowych

252-117359
fot. KPP w Zgierzu

Policjanci ze zgierskiej drogówki wspólnie z pracownikami PKP Polskich Linii Kolejowych prowadzili działania w ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej "Bezpieczny piątek". Funkcjonariusze na przejeździe kolejowym sprawdzali zachowania kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Rozdawali także ulotki zawierające informacje o zasadach przekraczania torowiska.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Zgierzu uczestniczyli w akcji „Bezpieczny piątek" zorganizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, na strzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Jedlicze Łódzkie. Celem działań, organizowanych w każdy wakacyjny piątek, na najbardziej ruchliwych przejazdach w kraju, jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz edukacja uczestników ruchu na rzecz bezpiecznych zachowań przed wjazdem bądź wejściem na tory.

Najczęstszymi błędami prowadzącymi do tragedii na torach jest przejeżdżanie pod zamykającymi się zaporami, omijanie półzapór i ignorowanie znaku stop oraz czerwonego światła sygnalizującego zakaz wjazdu lub wejścia na tory. Dlatego funkcjonariusze wspólnie z pracownikami PKP zwracali uwagę na osoby, które pokonują szlak kolejowy, czy robią to w sposób bezpieczny i czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla ruchu. Przypominali o zagrożeniu wynikającym z przechodzenia przez torowisko w miejscach do tego nie wyznaczonych oraz rozdawali ulotki edukacyjne.

źródło: KPP w Zgierzu