wersja testowa serwisu

Złodziej rowerów z Głowna zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia

Zrzut-ekranu-2021-06-18-o-10.00.10
fot. KPP w Zgierzu

Głowieńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do komórek lokatorskich i kradzież 2 rowerów. 26-latek odpowie za kradzieże z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Odzyskane rowery wkrótce powrócą do prawowitych właścicieli.

W drugiej połowie maja 2021 roku w Głownie doszło do włamań do dwóch komórek lokatorskich w jednym z bloków mieszkalnych. Sprawca zerwał kłódki zabezpieczające drzwi do tych pomieszczeń i ukradł dwa rowery, których łączną wartość oszacowano na ponad 2000 złotych.

Funkcjonariusze prowadzący sprawę skrupulatnie sprawdzali różne tropy i "namierzyli" jeden ze skradzionych rowerów w pobliskim lombardzie. Po nitce do kłębka kryminalni ustalili, że sprawcą tych włamań mógł być notowany w przeszłości 26-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego.

16 czerwca 2021 roku policjanci wytropili mężczyznę w przydomowym garażu, gdzie zorganizował sobie nocleg. W tym samym garażu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli drugi skradziony rower. 26-latek został zatrzymany i spędził noc w celi zgierskiego aresztu. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskane przez policjantów rowery wkrótce powrócą do właścicieli.

źródło: KPP w Zgierzu