wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - EZG24

Zostań Liderem Akademii Przyszłości w Zgierzu i Aleksandrowie Łódzkim

Zrzut-ekranu-2020-06-22-o-09.13.03

Trwają prace nad otworzeniem kolegium Akademii Przyszłości w Zgierzu i Aleksandrowie Łódzkim. W związku z tym wystartowały poszukiwania lidera Akademii Przyszłości.

Dołącz do drużyny, jeżeli chcesz:


  • zdobyć nowe kompetencje zawodowe - w praktyce uczysz się m.in. zarządzania projektami i ludźmi, komunikacji i planowania
  • mieć wpływ na to, jak wygląda świat wokół Ciebie
  • być wsparciem dla dzieci, które doświadczają porażek w szkole
  • dawać nadzieję dzieciom, którym brakuje pewności siebie
  • poczuć radość z mądrego pomagania!Zostań Liderem i odmieniaj historie dzieci w potrzebie. Więcej informacji o Akademii Przyszłości i zgłoszenia do wolontariatu na:
 https://bit.ly/Zostan_Wolontariuszem_Akademii. Dzięki Tobie mogą zmienić się historie dzieci!

"Dzięki Tobie uwierzyłem w siebie!"

SuperW Akademii Przyszłości stają się dla swoich małych studentów towarzyszami w drodze do budowania poczucia własnej wartości. Dzięki cotygodniowym spotkaniom dzieci zaczynają dostrzegać swoje mocne strony, odkrywać talenty i pokonywać kolejne bariery. Aż 82% dzieci po udziale w Akademii zaczyna wierzyć w siebie, a 74% poprawia swoje wyniki w nauce. Wolontariusz staje się dla nich często jedną z najważniejszych osób w życiu. 

Tomek stresował się mówić przed całą klasą, więc nie zgłaszał się do odpowiedzi. Przez cały rok pracował z wolontariuszem Kubą nad swoją pewnością siebie. Niedawno odważył się i nagrał filmik instruktażowy do tematu zajęć online. – Wysłałem go do całej klasy – mówi z dumą. Takich historii może być więcej – dzięki Tobie. 

Podobnie jak Szlachetnej Paczce koordynacją działań SuperW Akademii zajmują się Liderzy – wolontariusze wspierający program społeczny w poszczególnych szkołach rozsianych po całej Polsce. Jeżeli masz zdolności przywódcze i chcesz doskonalić umiejętność planowania, zarzadzania projektami i ludźmi, zgłoś się do roli Lidera Akademii lub Paczki na www.superw.pl.

W tym roku Akademia Przyszłości odbędzie się po raz osiemnasty( Pierwszy raz w Zgierzu i Aleksandrowie Łódzkim) , a Szlachetna Paczka już po raz dwudziesty. Każda edycja programów społecznych przyciąga tysiące wolontariuszy, którzy chcą mieć wpływ na zmianę życia konkretnych rodzin czy dzieci w swojej okolicy.

Wolontariusz Akademii Przyszłości daje szansę na zmianę historii życia Dzieciom, które w siebie nie wierzą i zmagają się z trudnościami w szkole – w nauce i relacjach. Pomaga im budować poczucie własnej wartości, odkrywać mocne strony. Ma realny wpływ na przyszłość konkretnego Dziecka. 

SuperW w Akademii Przyszłości raz w tygodniu spotyka się „jeden na jednego" z dzieckiem w wieku szkolnym, zrekrutowanym do Akademii. Prowadzi z nim zajęcia, wykorzystując metodę tutoringu. W trakcie zajęć, krok po kroku, buduje w dziecku wiarę w jego możliwości, stosując różne metody i wykorzystując do tego zainteresowania, pasje małego studenta.

W pracy z podopiecznym Akademii sięgamy też do spotkań integracyjnych. Nie rzadziej niż raz na dwa miesiące kolegium (zespół wolontariuszy i podopiecznych Akademii działający przy danej szkole) organizuje wspólne wyjście do kina, teatru, opery, muzeum, na kręgle czy w inne atrakcyjne miejsca.

Wolontariusz jest też w stałym kontakcie z Darczyńcą – osobą, która funduje Indeks Sukcesów dla dziecka, umożliwiając mu w ten sposób udział w Akademii. Informuje go o sukcesach i postępach dziecka.