Najważniejsze wideo w ezg24

Zwycięskie zakończenie Orła przy ul. Św. Rocha

DSC06411

W przedostatniej kolejce łódzkiej Klasy Okręgowej Orzeł Parzęczew pokonał na własnym stadionie KAS Konstantynów Łódzki 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Wiktor Klimczyk.

Pierwsze kilka minut gry było dość spokojne, jednak gospodarze bardzo szybko poważnie zagrozili bramce rywala. Już w 7. minucie piła po strzale Damiana Ciesielskiego zatrzymała się na poprzeczce, a dosłownie chwilę później mocny strzał „Abiego" sprzed pola karnego był minimalnie niecelny.

W kolejnych fazach pierwszej części meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Więcej prób przedostania się pod bramkę rywala zaliczyli podopieczni Dariusza Bratkowskiego, jednak nie przyniosło to oczekiwanego efektu.

Natomiast „Kasiarze" cierpliwie czekali na swoją okazję i ta przyszła tuż przed przerwą. Najpierw jeden z konstantynowian w polu karnym wygrał walkę z obrońcą Orła, jednak na jego drodze stanął Ilia Hahen. Chwilę później szybki kontratak lewą stroną został zakończony strzałem z okolic „szesnastki". Piłka minęła bramkarza gospodarzy, ale świetną interwencją popisał się wracający Bartłomiej Bielak, który zablokował futbolówkę, która zmierzała do pustej bramki.

Po zmianie stron groźniej atakowali przyjezdni, jednak bardzo pewnym punktem defensywy Orła był bramkarz Hahen Ilia, który dwukrotnie ubiegał napastników rywali, dzięki czemu utrzymywał swoją drużynę przy życiu. Orzeł czekał na odpowiedni moment na zadanie ciosu i ten nadszedł w 74. minucie, kiedy to skutecznym strzałem popisał się Wiktor Klimczyk.

Rywale starali się doprowadzić do wyrównania i zdołali okonać golkipera z Parzęczewa, jednak na ich nieszczęście sędzia dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej. W końcówce przyjezdni zaczęli grać agresywniej, doszło też do przepychanki przy ławce rezerwowych Orła, czego efektem była czerwona kartka dla gracza KAS-u.

Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i Orzeł udanie zakończył sezon na własnym obiekcie.

Orzeł Parzęczew - KAS Konstantynów Łódzki 1:0 (0:0)

Klimczyk Wiktor 74'

Orzeł: Ilia Hahen - Adam Grzybowski (Dominik Cyprych 14'), Damian Ciesielski, Robert Czekalski, Michał Sobczak, Bartłomiej Bielak, Łukasz Góralczyk, Kacper Szmelter, Wiktor Klimczyk (Kacper Góralczyk 83'), Omolade Abiodun Nurudeen, Michał Chądzyński (Rud Kostiantyn 61')