wersja testowa serwisu

Porzucone kocięta odnalezione w rowie. Uratowali je opoczyńscy policjanci

Zrzut-ekranu-2021-10-14-o-08.36.54
fot. KPP w Opocznie

Dzielnicowi z opoczyńskiej komendy uratowali pięć kociąt porzuconych w rowie w miejscowości Mroczków Gościnny. Zwierzęta trafiły pod opiekę pracowników schroniska dla zwierząt w Opocznie i teraz czekają na nowe domy.

Służba w Policji to nie tylko ratowanie życia i zdrowia ludzi. Zdarzają się sytuacje, w których pomocy potrzebują też zwierzęta. Opoczyńscy policjanci już kilkukrotnie ratowali z opresji naszych braci mniejszych. Nigdy nie pozostają obojętni kiedy zwierzętom dzieje się krzywda. Udowodnili to kolejny raz dzielnicowi z opoczyńskiej komendy, którzy będąc w miejscowości Mroczków Gościnny usłyszeli w pobliskim rowie miauczenie kotów. Oczywiście postanowili sprawdzić, skąd dokładnie dochodzą dźwięki.

- Zaczęli sprawdzać pobliski teren, po chwili w przydrożnym rowie zobaczyli pięć malutkich kociąt. Zwierzęta były wychłodzone, przerażone i głodne. Policjanci całą piątkę zabrali do radiowozu, okryli kurtką i wezwali na miejsce pracowników opoczyńskiego schroniska dla zwierząt - relacjonuje asp. szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie. - Kociaki trafiły pod opiekę weterynaryjną. Gdyby nie pomoc policjantów, czekałaby ich śmierć. Dziękujemy pracownikom schroniska dla zwierząt w Opocznie za szybką i sprawną współpracę. Mamy nadzieję, że maluchy szybko znajdą nowe domy. Mundurowi próbują teraz ustalić okoliczności w jakich zwierzęta znalazły się w przydrożnym rowie.